Tere Kevad
Eesmärk:
- Pakkuda veebipõhise õppe võimalust nooremale koolieale ja eelkooliealistele;
- Pakkuda õpetajatele struktuuri, tuge ja lisamotivatsiooni praktilise loodusõppe läbiviimiseks ning infotehnoloogia kasutamiseks õppetöös. Meie eesmärgiks on pakkuda seda järjepidevalt igal kevadel, et õpetajad saaksid kevadvaatlustes osalemist oma tööplaanides planeerida juba kooliaasta alguses;
- Lähendada lapsi loodusele, tutvustada neile tavalisemaid taime- ja loomaliike, õpetada neid liike looduses märkama, ära tundma ning jälgima; hoolima teistest elusolenditest ja ümbritsevast keskkonnast.
Ainevaldkond: Loodusteadused, sotsiaalteadused, keeled, loovad ained, matemaatika, arvutiõpe.
Vaatluste ja lisategevuste kestvus: märts - mai (12 nädalat).
Tere Kevade raames fotokokurs
Fotokonkursi eesmärk oli pakkuda kevadeotsijatele võimalust oma ilusaid kevadfotosid teistele vaatlusrühmadele näidata.
Selle kevade fotokonkursil osales kokku 749 fotot 341-lt autorilt ja 112-st koolist. Žürii tegi otsuse kõigi osalejate ja korraldajate poolt eelnevalt valitud iga nädala lemmikutest, kokku rohkem kui 50 foto hulgast.
Meie Pai-pai rühma pilt “Konnade paaritumine”, osutus valstuks 10 parima hulka. Saime auhinnaks 100 euro eest pilte ilmutada Photopointist.
Fotosid saab näha siit: https://terekevad.ee/?aasta=2019&leht=fotod
Tere Kevade programmi projekt " Suur Taimejaht"
Suur taimejaht on üks osa Rohelise Kooli projektist. Projekti eesmärgiks on aidata koolidel ja lasteaedadel käsitleda elurikkuse teemat. Suur taimejaht keskendub elurikkusele, eriti taimedele ja nendega seotud liikidele, järgides Rohelise Kooli põhimõtteid.
Kõik rühmad istutavad kevadeti lillekastidesse lilli. Uurivad õuealal erinevaid taimi, lilli, puid ja põõsaid. Viiakse läbi erinevaid katseid ja vaatlusi, otsitakse loodusest värve ja käiakse looduses matkamas ning õppekäikud
Pai-Pai lasteaiarühm osales linnumaja - söögimaja meisterdamisel. Pikavere lasteaia rühmad panid mõisa ümber kokku 4 linnusöögimaja. Piimapakkidest tegid kõige väiksemad,neil uudishimu väga suur, mis nüüd nendega tehakse
Puidust linnusöögimajad tõid lapsevanemad, kes kodus koos lapsega valmis tegid ja koos lasteaias ka üles panid. Linnud võtsid kohe omaks uued söögimajad.

Kommentaarid
Postita kommentaar